Já Vám to vysvětlím :-)

TÝDEN.CZ

16. 12. 2018
Rubrika: O politice

Co má větší cenu?

Autor: Jan Meca

20.12.2008 21:47

Přiznám se, že mě v naší zemi už moc věcí nepřekvapí a postupem času se smiřuji s tím, že nezbývá nic jiného než se jenom z povzdálí dívat. Avšak to, co se v pátek odehrávalo v poslanecké sněmovně mě slušně řečeno, vyvedlo z míry.

To, že se politika a program ČSSD již delší dobu řídí výsledky průzkumů veřejného mínění, není nic nového. Chápu požadavek veřejnosti na zrušení poplatků, je jistě legitimní. V žádném průzkumu veřejného mínění jsem nezaregistroval otázku, jejíž myšlenka by vedla k tomu, co se dnes odehrávalo, tedy poplatky nebo vojáci. Lidé říkají ne poplatkům, ale nikdy se v této souvislosti na naše vojáky nikdo neptal. Předseda ČSSD tak po dlouhé době vyvedl své slepé ovečky z průzkumy dané programové linie. Jasně ukázal kdo je ve straně „kápo“ a koho musí všichni poslouchat..

Vůbec nechápu, že může někdo vyměnit třicetikorunové poplatky za bezpečnost našich vojáků v zahraničních misích. Osobně to považuji za hluboce nemorální a neetické. Dnes nám de facto poslanci sdělili, že život jednoho českého vojáka má cenu pár stovek korun za rok pro každého z nás. Bez ohledu na to jestli s poplatky souhlasím nebo ne, jistě existuje způsob jak čestně dosáhnout jejich redukce nebo jejich zrušení.

Celý postoj může ukazovat na vážnost problému, který si zadělala ČSSD v krajských volbách. Totiž pokud dojde ke zrušení poplatků pouze v krajských nemocnicích, bude se jistě jednat o veřejnou podporu. Na trhu nemůže být za státní peníze nikdo zvýhodněn. Odliv pacientů může nekrajským nemocnicím způsobit vážné ekonomické problémy a paradoxně pak například zhoršit dostupnost zdravotní péče. Navíc proč bych měl já poplatky stále platit jen proto, že nemám v okruhu 40-ti kilometrů žádnou krajskou nemocnici (v celé republice nebudu jistě sám).

Položte si prosím otázku: „Co je pro Vás důležitější? Bezpečnost našich vojáků, kteří nasazují vlastní životy nebo třicet korun za položku na receptu nebo návštěvu u lékaře?“Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  6.21

Diskuze

Jan Meca

Blog o věcech, nad kterými zůstává rozum stát. Jo a taky o tom co mi zrovna spadne pod nos.
Já?
Oblíbenost autora: 7.55

O autorovi

Učím na střední škole, mám dvě děti a ještě mi není třicet (to jenom kvůli Lenonovi).

Kalendář

<<   prosinec 2018

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31